Dzisiaj jest: 23.7.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Ogłoszenie:

Czystek prosto z Krety

dodano: 2015.01.29 ważne do: 2018.07.27 wyświetleń: 174
30 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Czystek (Cistus creticus) zwany inaczej różą skalną należy do rodziny Cistacea, obejmującej szereg gatunków wykorzystywanych w lecznictwie.
Ludzie korzystają z dobroczynnych właściwości czystka już od ponad 2000 lat. Jego żywica jest w mirze czy olejku labdanum. Dużo osób wierzy, że czystek to właśnie mirra znana ze Starego Testamentu.

Przez wieki pojawiał się w tradycyjnych recepturach, zwykle w postaci olejku eterycznego stosowanego do leczenia trudno gojących się ran. Dopiero w XX wieku, wraz z intensywnym rozwojem technologii badań, zaczęto szczegółowo analizować skład chemiczny rośliny i odkryto, że jej działanie lecznicze jest związane z niebywałą wręcz zawartością polifenoli. Dziś o tych związkach wiemy na tyle dużo, że czystek można nie wyolbrzymiając nazwać cudowną rośliną, która leczy. Czystek jako nieocenione źródło antyoksydantów okrzyknięto w 1999r w Europie rośliną roku. Rozprawia się z infekcjami, chroni układ krążenia i opóźnia procesy starzenia.
Herbata z czystka jest trzy razy zdrowsze niż zielona herbata, chroni serce cztery razy lepiej niż czerwone wino i ma dwadzieścia razy silniejsze właściwości antyoksydacyjne niż świeży sok z cytryny.

Kilka powodów dla których warto pic herbatkę z czystka:

*doskonale rozprawia się z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów..

* usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu (szczególnie łatwo wiąże kadm), dlatego polecana jest szczególnie palaczom.

* z powodu swoich własności antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów.

*Wysoki udział polifenoli w diecie zmniejsza również ryzyko najgroźniejszych postaci nowotworów, w tym raka płuc, żołądka, jelita grubego, trzustki, gruczołu sutkowego, prostaty i skóry. Najnowsze badania potwierdzają też, że czystek może zmniejszać dolegliwości towarzyszące boreliozie, wielonarządowej chorobie zakaźnej przenoszonej przez kleszcze.

* ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.

*Mężczyznom cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.

* Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Napar przeznaczony do płukania jamy ustnej można osłodzić ksylitolem lub erytrytolem dla dodatkowego działania antybakteryjnego.

* Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem np. z nieprzyjemnym zapachem potu (pachy, stopy), to zauważy po kilku tygodniach picia herbatki z czystka znaczną redukcję przykrego zapachu.

Pamiętajmy, że...
Dziko rosnące rośliny mają swoją niepowtarzalną moc. Same wybierają najbardziej optymalne dla nich miejsce do wzrostu. Pod względem nasłonecznienia, rodzaju gleby, wysokości, współtowarzyszy. I takie, dziko rosnące są najcenniejsze!

Czystek, który mamy ofercie to nie "drobno posiekana ziołowa sieczka" to susz z liści, kwiatów, i drobnych końcówek łodyżek. Komentarze zadowolonych klientów potwierdzają wysoką jakośćoferowanych przez nas produktów.
Dostępne sąrózne gramatury, podana cena dotyczy opakowania 50g.


Kontakt
Smaki i Aromaty Krety
Wrocław ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama